ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автор:

Тімофті Анатолій Васильович

Доповідач:

Тімофті Анатолій Васильович

Галузь:

Економіка та інвестиції

Статус:

Прийнятий в цілому

Дата:

18.06.2024

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ
Про зміну найменування, місцезнаходження та призначення керівника  комунального підприємства Глибоцької селищної ради "Михайлівське" та затвердження статуту в новій редакції.  

УКРАЇНА
ГЛИБОЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
49 СЕСІЯ
VІII СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ
                                                                                                           ПРОЄКТ                                   
від                                                                                                                 № _______
 
Про зміну найменування, місцезнаходження
та призначення керівника  комунального
підприємства Глибоцької селищної ради
"Михайлівське" та затвердження статуту в новій
редакції.
 
    Відповідно до статті 78 Господарського кодексу України, керуючись пунктом 30 частини першої статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні», з метою оптимізації роботи комунальних підприємств Глибоцької селищної ради та підвищення якості надання послуг жителям Глибоцької територіальної громади, враховуючи рекомендації постійної комісії з фінансово-економічних питань, бюджету, житлово-комунального  господарства, підприємницької діяльності, комунальної власності та інвестицій  селищної ради від _______________________, селищна рада
 
ВИРІШИЛА:
 
1.     Змінити найменування Глибоцького комунального підприємства «РИНОК ЦЕНТРАЛЬНИЙ» (ЄДРПОУ-36045109) на комунальне підприємство Глибоцької селищної ради «МИХАЙЛІВСЬКЕ».
2. Змінити місцезнаходження комунального підприємства Глибоцької селищної ради «Михайлівське» на: 60408, Чернівецька область, Чернівецький район, село Михайлівка, вулиця Центральна, будинок 47.
3.     Призначити директором комунального підприємства Глибоцької селищної ради «Михайлівське» з 1 липня 2024 року - Білоус Володимира Івановича терміном на три роки на контрактній основі, (2 червня 1978 року народження; ідентифікаційний номер – 2864224052; зареєстрований за адресою – Чернівецька область, Чернівецький район, село Михайлівка, вулиця Центральна, будинок 98; паспорт громадянина України № 001631669, орган, що видав 7315.).
Встановити розмір посадового окладу директору комунального підприємства Глибоцької селищної ради «Михайлівське» залежно від середньооблікової чисельності працівників в еквіваленті повної зайнятості за рік, вартості активів підприємства або чистого доходу від реалізації товарів (робіт, послуг), за даними останньої річної фінансової звітності, у кратності –  1, до мінімального посадового окладу (ставки) працівника основної професії.
4. Визначити КП Глибоцької селищної ради «Михайлівське» наступні види економічної діяльності.
Основний вид діяльності:
- 10.51 Перероблення молока, виробництво масла та сиру
Види діяльності:
01.62 Допоміжна діяльність у тваринництві
01.63 Післяурожайна діяльність
03.12 Прісноводне рибальство
10.11 Виробництво м’яса
10.13 Виробництво м’ясних продуктів
10.20 Перероблення та консервування риби, ракоподібних і молюсків
10.51 Перероблення молока, виробництво масла та сиру
10.73 Виробництво макаронних виробів і подібних борошняних виробів
10.92 Виробництво готових кормів для домашніх тварин
46.31 Оптова торгівля фруктами й овочами
46.32 Оптова торгівля м’ясом і м’ясними продуктами
46.33 Оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами.
46.38 Оптова торгівля іншими продуктами харчування у тому числі рибою, ракоподібним і молюсками
82.99 Надання інших допоміжних послуг.
5. Привести у відповідність місце знаходження засновника КП Глибоцької селищної ради «Михайлівське».          
6. Затвердити статут комунального підприємства Глибоцької селищної ради «Михайлівське» у новій редакції (додається).
7.     Уповноважити директора комунального підприємства Глибоцької селищної ради «Михайлівське» - Білоус Володимира Івановича надати необхідні документи суб’єкту державної реєстрації для здійснення реєстраційних дій.
8. Згідно частини п'ятої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановити, що дане рішення набирає чинності з 1 липня 2024 року.
9.     Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії селищної ради з фінансово-економічних питань, бюджету, житлово-комунального господарства, підприємницької діяльності, комунальної власності та інвестицій  (Глобак Д.І.).
 
 
 
Глибоцький селищний голова                                           Григорій ВАНЗУРЯК
 
 
 

       ЗАТВЕРДЖЕНО:

        Рішення Глибоцької селищної ради
                                           від                   №                 
 
 
 
 
 
 
  
 
  С Т А Т У Т
КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА
ГЛИБОЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ «МИХАЙЛІВСЬКЕ»
(нова редакція)
 
 
селище Глибока 
2024
 
 
  1. Загальні положення
 
1.1. Комунальне підприємство Глибоцької селищної ради «Михайлівське» (надалі в тексті Статуту – Підприємство) є комерційним комунальним унітарним підприємством,  що здійснює свою господарську діяльність будь-яким способом в порядку та на умовах, встановлених законодавством України та цим Статутом.
1.2. Засновником Підприємства від імені Глибоцької територіальної громади виступає Глибоцька селищна рада Чернівецького району Чернівецької області, розташована за адресою: 60400, Чернівецька область, Чернівецький район, селище Глибока, вул. Шевченка Т., 1, ЄДРПОУ – 04417004 (надалі – Засновник).
Підприємство є підпорядкованим, підзвітним та підконтрольним Засновнику.
1.3. Підприємство у своїй діяльності керується Конституцією України та актами законодавства України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, розпорядженнями уповноважених органів виконавчої влади (їхніх органів або структурних підрозділів), цим Статутом, рішеннями Глибоцької селищної ради, розпорядженнями Глибоцького селищного голови.
1.4. Підприємство є самостійною госпрозрахунковою юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в банках, печатку і штамп з своїм найменуванням.
1.5. Підприємство є юридичною особою, користується правом господарського відання щодо закріпленого за ним майном, має право від свого імені вчиняти правочини, укладати угоди, набувати майнові і немайнові права та нести обов'язки, бути позивачем та відповідачем у загальних, господарських, адміністративних судах, займатись господарською діяльністю в порядку, встановленому законодавством України, що відповідає напрямкам діяльності передбаченим цим Статутом.
1.6. Підприємство несе відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах належного йому майна згідно з чинним законодавством України.
1.7. Збитки, завдані підприємству в результаті порушення його майнових прав громадянами і юридичними особами, відшкодовуються в порядку, встановленому законодавством України.
1.8. Підприємство не несе відповідальності за зобов'язаннями Глибоцької селищної ради.
1.9.  Підприємство створено на невизначений строк.  
 
Найменування та місцезнаходження. 
2.1. Повне найменування юридичної особи українською мовою:
- Комунальне підприємство Глибоцької селищної ради «МИХАЙЛІВСЬКЕ».
2.2. Скорочене найменування юридичної особи українською мовою:
- КП Глибоцької селищної ради «МИХАЙЛІВСЬКЕ».
2.2. Місцезнаходження юридичної особи: Чернівецька область, Чернівецький район, село Михайлівка, вулиця Центральна, будинок 47.
 
3. Мета і предмет діяльності підприємства.
3.1. Основна мета діяльності Підприємства.
Метою створення підприємства є ведення господарської діяльності та одержання відповідного прибутку; задоволення економічних, соціальних інтересів Глибоцької територіальної громади, сприяння розвитку територій Глибоцької селищної ради, доступності послуг, що надаються органами місцевого самоврядування та комунальними підприємствами, установами, закладами та працівниками Підприємства шляхом здійснення товарного сільськогосподарського виробництва, торговельної та посередницької діяльності, виконання робіт та надання послуг, здійснення зовнішньоекономічної діяльності, а також розвитку торгово-економічного співробітництва з юридичними та фізичними особами з використанням прогресивного обладнання та найкращого досвіду управління, залучення додаткових матеріальних та фінансових ресурсів, сприяння прискоренню науково-технічного прогресу, розвитку в країні ринкових відносин, формування ринку товарів, послуг і насичення його за рахунок розвитку сфери виробництва, товарообміну, впровадження науково-технічних розробок і технологій, розвитку зовнішньоекономічних зв'язків з метою розв'язання економічних і соціальних проблем.
3.2. Предметом діяльності Підприємства є:
Вирощування зернових культур, бобових культур і насіння олійних культур; вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів; вирощування інших однорічних та дворічних культур; вирощування ягід, горіхів та інших фруктів; відтворення рослин; допоміжна діяльність у рослинництві; після урожайна діяльність; забір, очищення та постачання води; інша діяльність щодо поводження з відходами; діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами; оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин; купівля та продаж власного нерухомого майна; надання в оренду та експлуатацію власного та орендованого нерухомого майна; неспеціалізована оптова торгівля; вирощування риби, інших водних живих ресурсів у рибогосподарських водних об'єктах;  надання послуг з організації любительського та спортивного рибальства на водних об'єктах, сільськогосподарська діяльність.
3.3. Підприємство має право здійснювати будь-які інші види діяльності, не заборонені діючим законодавством України.
3.4. На здійснення видів діяльності, які підлягають ліцензуванню, Підприємство набуває право після отримання відповідних ліцензій у порядку, передбаченому чинним законодавством України.
 
 4.Права та обов'язки підприємства
4.1. Підприємство має право:
4.1.1. самостійно планувати свою діяльність і основні напрямки свого розвитку відповідно до науково-технічних прогнозів та пріоритетів, кон'юнктури ринку продукції, робіт, послуг, утримання та експлуатації внутрішніх водойм і прилеглих територій (земель водного фонду), розвитку інфраструктури населених пунктів Глибоцької територіальної громади в частині експлуатації внутрішніх водойм, земель водного та сільськогосподарського фонду, розвитку спортивно-оздоровчої, розважальної і соціально-культурної інфраструктури на визначених землях, забезпечення постійного виробничого і соціального розвитку, підвищення доходів Підприємства;
4.1.2. створювати філії, відділення та інші відокремлені підрозділи (без права юридичної особи, з правом або без відкриття поточних і розрахункових рахунків);
4.1.3. за рішенням засновника об'єднувати свою виробничу, наукову, комерційну та інші види діяльності з діяльністю інших підприємств і входити до складу асоціацій, корпорацій, концернів, громадських організацій та інших об'єднань за галузевими, територіальними та іншими ознаками, відповідно до законодавства України; входити в об'єднання, зареєстровані в інших державах, відповідно до законодавства України;
4.1.4. брати участь у роботі над комплексним економічним і соціальним розвитком;
4.1.5. придбавати матеріальні цінності, об'єкти інтелектуальної власності тощо у підприємств, організацій та установ незалежно від їхньої форми власності, а також у фізичних осіб;
4.1.6. з дозволу засновника або уповноваженого ним органу, здавати в найм (оренду, суборенду), надавати іншим підприємствам, організаціям та установам платно чи безоплатно в тимчасове користування або в позику належні йому земельні ділянки, будівлі, споруди, устаткування та інші матеріальні цінності, а також списувати їх з балансу в установленому порядку;
4.1.7. виступати суб'єктом інвестиційної діяльності у реалізації інвестиційних проектів відповідно до законодавства України;
4.1.8. організовувати прямі господарські, інформаційні зв'язки між українськими та іноземними підприємствами за основними напрямками діяльності Підприємства;
4.1.9. здійснювати моніторинг об'єктів у межах земельного фонду;
4.1.10 брати участь у розробленні планів соціально-економічного розвитку населених пунктів та заходів з благоустрою їх територій;
 
 
4.2. Підприємство зобов'язане:
4.2.1. організовувати роботу відповідно до законодавства України, рішень Глибоцької селищної ради, розпоряджень Глибоцького селищного голови та рішень виконавчого комітету Глибоцької селищної ради;
4.2.2. забезпечувати надання послуг, визначених цим Статутом, в обсягах та якості відповідно до місцевих програм та укладених договорів;
4.2.3. забезпечувати своєчасну і повну сплату податків і обов'язкових платежів згідно з законодавством України;
4.2.4. здійснювати розвиток основних фондів і забезпечувати своєчасне введення в дію придбаного обладнання;
4.2.5. створювати належні умови для високопродуктивної праці своїх працівників, соціальне страхування, правил і норм охорони праці, техніки безпеки;
4.2.6. здійснювати заходи для матеріальної зацікавленості працівників як у результатах особистої праці, так і у загальних підсумках роботи Підприємства, забезпечувати економне і раціональне використання фонду споживання, своєчасних розрахунків з працівниками підприємства;
4.2.7. забезпечувати виконання вимог законодавства щодо охорони навколишнього середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, екологічної безпеки;
4.2.8. здійснювати бухгалтерський, оперативний облік та подавати фінансову і статистичну звітність згідно з законодавством.
 
5. Майно та кошти підприємства
5.1. Майно Підприємства становлять основні фонди та обігові кошти, а також інші матеріальні цінності та фінансові ресурси, вартість яких відображається в його самостійному балансі.
5.2 Майно Підприємства є комунальною власністю Глибоцької територіальної громади в особі Глибоцької селищної ради і закріплено за ним засновником або уповноваженим органом на праві господарського відання.
Здійснюючи право господарського відання, Підприємство володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним засновником, з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою засновника у випадках, передбачених законодавством.
5.3. Джерелами формування майна Підприємства є:
5.3.1. грошові та матеріальні внески засновника або уповноваженого ним органу;
5.3.2. доходи, одержані від основної діяльності, надання послуг, виконання робіт, а також від інших видів фінансово-господарської діяльності;
5.3.3. капітальні вкладення, дотації з бюджетів;
5.3.4. кредити банків та інших кредиторів;
5.3.5. придбання майна інших підприємств, організацій;
5.3.6. безоплатні або благодійні внески, пожертвування юридичних та фізичних осіб;
5.3.7. інші джерела, незаборонені законодавством України.
5.3.8. Статутний капітал підприємства становить – 2000, 00 грн.  (дві тисячі гривень 00 копійок).
5.3.9. Статутний капітал може бути збільшено згідно з рішенням 3асновника Підприємства. Збільшення Статутного капіталу може бути здійснено за рахунок прибутків Підприємства та додаткових вкладів власників. Вказаними вкладами можуть бути будинки, споруди, обладнання та інші матеріальні цінності, цінні папери, права користування землею, водою та іншими природними ресурсами, будинками, спорудами, обладнанням, а також інші майнові права (в тому числі на інтелектуальну власність), грошові кошти.
 
6. Управління підприємством і самоврядування трудового колективу.
6.1. Вищим органом управління Підприємством є Глибоцька селищна рада. Підприємство у відповідності з Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» є підзвітним Глибоцькій селищній раді.
6.2. Підприємство на контрактній основі очолює директор, який призначається та звільняється з посади згідно чинного законодавства, терміном на три роки. З директором Підприємства укладається контракт, який підписує селищний голова від імені Глибоцької селищної ради, в якому визначаються права, обов’язки та відповідальність керівника підприємства, умови його матеріального забезпечення та звільнення з посади з урахуванням гарантій, передбачених чинним законодавством України.
6.3. Директор в межах своїх повноважень:
6.3.1. самостійно вирішує питання діяльності Підприємства відповідно до законодавства України та цього Статуту;
6.3.2. несе персональну відповідальність за виконання покладених на Підприємство завдань, визначених цим Статутом, дотримання фінансової дисципліни, ефективного використання та зберігання майна, закріпленого за Підприємством, дотримання законодавства України;
6.3.3. затверджує, вносить зміни в структуру і штатний розпис Підприємства, положення про його структурні підрозділи та посадові інструкції працівників;
6.3.4. затверджує положення про філії, відділення та інші відособлені підрозділи;
6.3.5. розпоряджається майном та коштами Підприємства відповідно до законодавства України та цього Статуту;
6.3.6. несе відповідальність за формування та виконання фінансових планів, дотримання фінансової дисципліни, ефективне використання та зберігання майна, закріпленого за Підприємством;
6.3.7. укладає договори, угоди про спільну діяльність, в тому числі стосовно покращення інфраструктури місць дозвілля та відпочинку;
6.3.8. відкриває в установах банків розрахунковий та інші рахунки, перерозподіляє у встановленому порядку фінанси за окремими статтями витрат;
6.3.9. без довіреності діє від імені Підприємства, представляє його інтереси в інших підприємствах, установах та організаціях;
6.3.10. видає у межах своєї компетенції накази та дає доручення, організовує та перевіряє їх виконання;
6.3.11. укладає трудові договори (контракти) з працівниками Підприємства відповідно до законодавства України;
6.3.12. вживає заходів щодо створення в кожному структурному підрозділі і на кожному робочому місці умов праці відповідно до вимог нормативних актів, забезпечення дотримання прав працівників, гарантованих законодавством про охорону праці;
6.3.13. забезпечує проведення колективних переговорів і укладання колективних договорів, відповідно до законодавства України.
Директор Підприємства не має права приймати рішення, обов'язкові для  засновника. Директор Підприємства підзвітний та підконтрольний Глибоцькій селищній раді та Виконавчому комітету Глибоцької селищної ради.
6.4. Власник або уповноважений ним орган не має права втручатися в оперативну і господарську діяльність Підприємства.
6.5. Рішення з соціально-економічних питань, що стосуються діяльності Підприємства, приймаються директором за участю трудового колективу або уповноваженого ним органу.
6.6. Кількість заступників директора та їх функціональні обов'язки визначає директор.
6.7. Заступники директора Підприємства, керівники та керівники підрозділів (виробництв, цехів, відділів, дільниць та інших технологічних підрозділів Підприємства) спеціалісти структурних підрозділів, інші працівники призначаються на посаду і звільняються з посади директором Підприємства.
6.8. Трудовий колектив Підприємства становлять усі громадяни, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору.
6.9. Повноваження трудового колективу Підприємства реалізуються загальними зборами.
6.10. Трудовий колектив Підприємства:
- розглядає й затверджує проект колективного договору;
- розглядає й вирішує відповідно до законодавства питання самоврядування;
- бере участь у вирішенні питання матеріального та морального стимулювання продуктивної праці, заохочуванні винахідницької діяльності.
Повноваження трудового колективу Підприємства реалізується загальними зборами через їх виборні органи. Для представництва інтересів трудового колективу на загальних зборах трудовий колектив може обирати органи колективного самоврядування, до складу яких не може обиратися Директор Підприємства.
6.11. Право укладання колективного договору від імені засновника надається директору, а від імені трудового колективу - уповноваженому ним органу.
Колективним договором регулюються виробничі, трудові і економічні відносини трудового колективу з адміністрацією Підприємства, питання охорони праці, соціального розвитку.
 
 7. Фінансово-господарська, економічна і соціальна діяльність підприємства
7.1. Основним узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності Підприємства є чистий прибуток.
7.2. Планування фінансово-господарської діяльності здійснюється підприємством шляхом складання річних фінансових планів. В річних фінансових планах Підприємства передбачається розмір відрахування частини чистого прибутку до бюджету Глибоцької селищної ради.
7.3. Відрахування Підприємством частини чистого прибутку до бюджету Глибоцької селищної ради здійснюється відповідно до нормативів і порядку, затвердженого рішенням Глибоцької селищної ради.
7.4. Чистий прибуток Підприємства використовується відповідно до фінансових планів.
7.5. Підприємство звітує про стан виконання фінансового плану на засіданні виконавчого комітету Глибоцької селищної ради, а за потреби на сесії Глибоцької селищної ради.
7.6. Підприємство подає звіт про свою фінансово-господарську діяльність Глибоцькій селищній раді, державним статистичним та контрольним органам у формі і в строки, встановлені законодавством України.
7.7. Джерелом формування фінансових ресурсів підприємства є прибуток, амортизаційні відрахування та інші надходження, не заборонені законодавством України.
7.8. Підприємство самостійно обирає форми і системи оплати праці, встановлює працівникам конкретні розміри посадових окладів, премій, винагород, надбавок і доплат відповідно до законодавства України, Колективного договору та фінансових можливостей Підприємства. Умови оплати праці директора Підприємства визначаються у контракті.
7.9. Підприємство здійснює матеріально-технічне забезпечення своєї діяльності і реалізацію продукції, виконання робіт, надання послуг через систему прямих угод і контрактів із вітчизняними та іноземними юридичними та фізичними особами.
Підприємство вільне у виборі предмета договору, зобов'язань, будь-яких інших умов господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству України та цьому Статуту.
7.10. Підприємство здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї роботи відповідно до порядку ведення бухгалтерського обліку та облікової політики, веде статистичну звітність.
Директор та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за виконання затвердженого фінансового плану, додержання порядку ведення і достовірність обліку та статистичної інформації.
7.11. Контроль за діяльністю Підприємства та відносини його з органами державної влади, ревізія фінансово-господарської діяльності Підприємства здійснюються відповідно до законодавства України.
 
 8. Зовнішньо-економічна діяльність
8.1. Підприємство може брати участь у зовнішньоекономічній діяльності, що сприяє зміцненню авторитету України та Глибоцької територіальної громади, накопиченню валютних ресурсів, створенню можливостей для розвитку виробничих науково-технічних зв'язків з іншими країнами.
8.2. Підприємство самостійно веде експортно-імпортні операції або доручає їх ведення спеціалізованим зовнішньоекономічним (торговим) організаціям на договірній основі.
8.3. Підприємство має право одержувати фінансування від своїх зарубіжних партнерів. При цьому валюта зараховується на баланс підприємства і використовується ним самостійно в установленому законодавством порядку.
8.4. Підприємство має право, у порядку, визначеному законодавством, відкривати за межами України свої представництва, виробничі підрозділи, утримання яких здійснюється за кошти Підприємства.
8.5. Валютна виручка, одержана Підприємством в результаті зовнішньоекономічної діяльності, після оплати податків та інших обов'язкових платежів зараховується на валютні рахунки Підприємства.
 
9. Припинення діяльності
9.1. Припинення діяльності Підприємства здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) або ліквідації за рішенням засновника або уповноваженого ним органу або за рішенням суду у випадках, передбачених законодавством України.
9.2. Ліквідація Підприємства здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється власником або уповноваженим ним органом.
Порядок і строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторів визначається власником або уповноваженим ним органом, судами згідно з законодавством України.
9.3. Ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс Підприємства і подає його власнику або органу, який прийняв рішення про ліквідацію. Від моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять права з управління Підприємством, розпорядження майном та коштами Підприємства.
9.4. Працівникам, які звільняються в результаті реорганізації або ліквідації Підприємства, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
9.5. Майно Підприємства, що залишиться після задоволення претензій кредиторів і членів трудового колективу, використовується за вказівкою засновника або уповноваженого ним органу.
9.6. Підприємство вважається реорганізованим або ліквідованим з моменту виключення його з державного реєстру.
 
 10. Прикінцеві положення
10.1. Внесення змін (доповнень) до Статуту Підприємства оформлюється шляхом викладення Статуту у новій редакції з додержанням вимог, встановлених чинним законодавством України за рішенням Засновника.
10.2. Зміни (доповнення) до Статуту Підприємства підлягають державній реєстрації.
10.3. Статут набирає чинності з моменту державної реєстрації.
 
 
 
 
 Глибоцький селищний голова                                          Григорій ВАНЗУРЯК